372 7362 414          Võta ühendust!

Viimased postitused

Ole kursis meie viimaste uudistega!

17. Aug 2020

Miks valida NORDMAST?

Lühidalt saab vastata: kvaliteet, kvaliteet ja kvaliteet.

Julgeme oma kogemustele tuginedes seda kindlalt väita. On ette tulnud mitmeid juhtumeid, kus 5 – …. aastat tagasi ostetud lipumastid (erinevad tootjad) on tulnud välja vahetada nende purunemise tõttu. Samuti on tihti ette tulnud purunenud tipukuulide vahetusi, kus tipukuul on masti otsas katki läinud.  Põhjuseid on kindlasti mitmeid: lipumastide tootmisel tooraine ja materjalide valik, tootmistehnoloogilised lahendused.

Makstes lipumasti eest veidi kõrgemat hinda tuleb see lõpuks palju odavam.

Põhjalikumat ülevaadet erinevustest loe NORDMASTi kodulehelt.  

Või SIIT

 

By Haldur
18. Nov 2018

Liputeadete tellimine- see on võimalik

Kas teadsid, et Riigikantselei kodulehelt saad tellida endale e-postile teavituse saabuvast lipu päevast? Teie e-postkasti hakkab lipupäevade eel tulema meeletuletus lipuheiskamise kohta. Kokkuvõtvalt on selgitatud ka tähtpäeva sisu. Tellida saad selle juuresolevalt aadressilt.

https://www.riigikantselei.ee/et/liputeadete-tellimine

By Haldur
1. Oct 2018

Kuidas valida sobivat lipumasti?

Lipumasti ost on tegelikult pikaajaline investeering oma kodule.  Selleks sooviks igaüks leida ka õige lipumasti kõrguse ja asukoha majahoovi. Meie poolt pakutavad NORDMASTi lipumastid on igati hea valik põhjamaisesse kliimasse. Kõrge kvaliteedi kinnituseks annab tootja lipumasti klaasplast osale 25 aastat garantiid ja teistele tarvikutele 5 aastat garantiid. Nii pikka tootja garantiid ei paku Eesti turul keegi teine.

Millest alustada?

Kõigepealt tee selgeks, kas soovid lipumasti paigaldada maja ette (tänava poole) või sisehoovi (maja taha). Kui asukoht on selge, siis järgmine asi on leida sobiv kõrgus. Kui lipumast jääb maja ette ning on hästi  nähtav, võib mast olla ka maja katuseharjast madalam. Hinda üldmuljet ja proportsiooni ümbritseva suhtes. Kui soovid lipumasti paigaldada sisehoovi, siis võiks see olla 1- 2 meetrit üle katuseharja, et masti heisatud lipp või vimpel välja paistaks.

Maakohtades või keskmisest suuremate kruntidega kinnistutel on asukoha vaikuid enam. Lisaks eelpool kirjutatule on võimalik lipumast paigaldada hoonetest tunduvalt eemale. Kas siis näiteks lõkkeplatsiga ühte kinnistu osasse või täitsa eraldi väljakule. Sellistesse kohtadesse sobivad visuaalselt hästi võimalikult kõrged mastid (10 – 12 m), mis on kaugemalt hästi vaadeldavad.

Millele tähelepanu pöörata?

Kui lipumast paigaldatakse hoonete või puude lähedusse, tuleb arvestada sellega, et lehviv lipp või vimpel ei puutuks kokku puuokste või majaga. Selleks pead teadma, mis pikkusega lipp/vimpel sinu masti kõrgusega sobib.

Lipumasti vundamendi tegemisel tee selgeks, ega selle koha peal ei ole mingeid kommunikatsiooni ühendusi. (elektrikaabel, maaküte, vee- või gaasitrass). Kunagi ei tea, millal on vaja mingil põhjusel midagi lahti kaevata.

Kas sisemine või välimine nöörisüsteem?

Standardselt on lipumastid välimise nöörisüsteemiga. Sisemine nöörisüsteem on oluline, kui lipumastid asuvad avalikes kohtades. On turvalisem.

Palju on räägitud sellest, et välimise süsteemi puhul tekib tuulise ilma korral palju nö plaginat ja koduhoovis on see häiriv. Meie soovitus selle leevendamiseks on- nöör peab olema alati pingutatud. Oleme praktiseerinud ka sellist varianti, et enne nööri pingutamist pollari külge teeme 1-2 tiiru ümber masti. Eks siin sõltu ka palju kui tuuline on see koht, kus elad. Muidugi võib kohe masti soetada ka sisemise süsteemiga. Samas on võimalus sisemine nöörisüsteem ka hiljem mastile paigaldada, kui algselt on välimise nöörisüsteemiga mast soetatud.

Sisemise nöörisüsteemiga ole tähelepanelik ja jälgi kindlasti lipu langetamisel, et lipp hakkab langema. Vänta keeruta rahulikus tempos nii langetamisel kui heiskamisel. Niiske ja miinus kraadiga võib tekkida olukord, kus nöör jäätub üleval masti külge. Kui langetamisel ei hakka lipp alla tulema , võib proovida nö ülespoole veidi pingutada. Kui sellest ei aita, siis tuleb oodata päeva , mil nöör lahti sulab 🙂 . Kui aga kindlasti on vaja langetada, siis tuleb ette võtta lipumasti langetamine (3 mutrit lahti keerata) ja käsitsi ülemises otsas nööri sakutada.

Kas paigaldada ise või tellida paigaldus?

Iseenesest pole see teab mis keeruline töö. Lipumastiga on kaasas juhend ja ka internetis on leitavad videod selle töö kohta. Ise tehes on võimalik enne augu kaevamist võtta lipumast kätte ja 1-2 meest (sõltuvalt masti kõrgusest) võivad mööda õue erinevatesse kohtadesse  püsti ajada ja nii leida meelepärane koht. Kõrgema masti korral võiks vältida tuulist ilma.

Pakume omalt poolt lipumastide transporti ja paigaldust. Vajadusel aitame kohapeal leida sobivat asukohta mastile. Võtke meiega ühendust!

 

By Haldur
Scroll to top

TAMEO LIPP


Tootekataloog